23 kwietnia 2021 r. w ramach współpracy międzynarodowej odbyła się wspólna lekcja języka angielskiego naszych uczniów (lub uczniów Szkoły Podstawowej nr 57 w Gdańsku) oraz uczniów ze Szkoły nr 57 w Chersoniu na Ukrainie. W czasie zajęć uczniowie stworzyli wulkan. Było to doświadczenie chemiczne. Najpierw wykonali lawę, następnie magmę oraz spektakularną erupcję wulkanu. Podczas lekcji uczniowie posługiwali się językiem angielskim, uczyli się również nowych wyrażeń używanych podczas doświadczenia.
Uczniom w Szkole w Chersoniu towarzyszyły: Natalia Babenko -wicedyrektor szkoły, Julia Desna – nauczyciel języka polskiego, Marina Kornijenko- nauczyciel języka angielskiego, Anna Klejmionowa – nauczyciel języka angielskiego. W zajęciach on-line z klasą 8 b naszej szkoły brały udział dyrektor szkoły Anna Listewnik i Agnieszka Malinowska – nauczyciel języka angielskiego.