Nasza szkoła od roku uczestniczy w projekcie „Get up and Goals” Edukacja Globalna. Jednym z celów tego projektu jest zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne. Ważne jest, aby każdemu uświadomić, że jego odpowiedzialne działania mogą przyczynić się do zmniejszenia degradacji naszego środowiska. Za nami już wiele akcji ekologicznych ale wciąż prężnie działamy. Chcemy zaszczepić w naszych uczniach zachowania proekologiczne. We wrześniu 2020 roku udało nam się zrealizować następujące działania: - Uczniowie i nauczyciele angażują się w Sprzątanie Świata. W galerii zdjęć można zobaczyć z jakim poświęceniem i determinacją sprzątamy nasz Świat. Sprzątając okolice naszej szkoły udało nam się zebrać pełne worki śmieci.
- Dbamy o naszą kondycję i środowisko naturalne jeżdżąc do szkoły rowerem. Nauczyciele swoim przykładem zachęcają uczniów do tej aktywności.
- Zamieniamy jednorazowe butelki z wodą na bidony, których możemy używać wielokrotnie.
Zapraszamy wszystkich do dołączania do naszych działań😊