W środę 23 września 2020 roku w Szkole podstawowej nr 57 im. Władysława Andersa w Gdańsku w formie online odbyły się uroczyste obchody
60-lecia szkoły. Jubileusz rozpoczął się o godz. 11.00. Mieliśmy zaszczyt gościć Wiceprezydenta Miasta Gdańska Pana Piotra Kowalczuka, Konsula Ukrainy Pana Łewa Zacharczyszyna, Wiceprezesa Zarządu Oddziału ZNP w Gdańsku Panią Halinę Mężyk, kombatanta PSZ na Zachodzie mjr. Edmunda Popielińskiego, Dyrektora Szkoły podstawowej nr 14 w Gdańsku Panią Ilonę Orzechowską, Dyrektor ZSO nr 1 w Gdańsku Panią Małgorzatę Solowską, Dyrektor Przedszkola nr 35 w Gdańsku Panią Katarzynę Michalską, Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Gdańsku Panią Lucynę Maculewicz oraz wielu gości z Polski, Ukrainy i Gruzji połączyło się z nami online. Podczas uroczystości zostały również wyemitowane nagrane życzenia m.in. od byłego absolwenta naszej szkoły Pana Donalda Tuska oraz córki patrona naszej szkoły Pani Anny Marii Anders.