W naszej szkole gościliśmy Jarosława Spychacz Spychałę, który przeprowadził dla naszych nauczycielek szkolenie swojego autorskiego LEGO LOGOS.

Jarosław Spychała, filozof, stworzył autorski sposób uczenia filozofii. Zamiast klasycznej, szkolnej analizy tekstów filozoficznych uczniowie budują swoją interpretację z klocków Lego.

Bardzo dziękujemy za pełne nowych inspiracji szkolenie!

Jarosław Marek Spychała – Filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz. Zawodowo zajmuje się strategią budowania brandów oraz kształceniem i rozwojem technik myślenia twórczego i jego zastosowaniem w edukacji, kulturze i gospodarce. Naukowo interesuje się historią filozofii i religii, a szczególnie zjawiskiem przenikania się religii i filozofii w zakresie wyobrażeń o pośmiertnych losach człowieka oraz ich wpływem na kształt poczucia sensu życia we współczesnych społeczeństwach zachodnioeuropejskich. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu filozofii oraz przekładów z języków nowożytnych i klasycznych. Laureat ‘Wyróżnienia Specjalnego 2007′ przyznawanego zdolnym polskim naukowcom przez Tygodnik ‘POLITYKA’ w ramach akcji ‘Zostańcie z Nami’ oraz nagrody ‘Kryształki Zwierciadła 2008′ przyznanej przez miesięcznik ‘ZWIERCIADŁO’.