,,Dobra recytacja unosi się na dwóch skrzydłach: wartościowa literatura i wysoka kultura słowa”. (Zbigniew Zapasiewicz)

Tradycyjnie, jak każdego roku, 14 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się XIV Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Jesień w poezji”. Podczas konkursu dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, a publiczność oklaskiwała je gromkimi brawami.

Ocenie jury podlegały: interpretacja utworu, opanowanie pamięciowe tekstu, dykcja oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Po burzliwych i trudnych obradach komisja konkursowa w składzie: Mariola Nowakowska, Grażyna Jamka oraz Lucyna Iwaniec wyłoniła zwycięzców:

W kategorii klas 0 – I:

• I miejsce – Paulina Idziaszek  kl. I a
  • II miejsce – Łucja Jabłońska  kl. I a
  • III miejsce – Maja  Klawikowska  kl. 0 a

W kategorii klas II – III:

• I miejsce – Łukasz Chmielewski  kl. II b
  • II miejsce – Oliwia Kornacka  kl. III b
  • III miejsce – Iga Konkel  kl. III b

W kategorii klas IV – VI:

• I miejsce – Aliaksandra Niadzvitskaya  kl. V a
  • II miejsce –  Amelia  Grabusiewicz  kl. V b
  • III miejsce – Agata Stańczak  kl. V b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali niewielkie podarunki, a laureaci - nagrody, których sponsorami byli: wydawnictwo ,,Nowa Era” oraz organizatorzy konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

Hanna Grzesik i Maria Bindas