6.12.2019r.podczas „ Mikołajowego  BO  w Szkole Podstawowej nr 57 im. gen. Wł. Andersa , czyli Budżecie Obywatelskim w Świątecznej Odsłonie”  swoją obecnością zaszczycił nas Pan Bogdan Borusewicz – Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Lev Zakharchyszyn- Konsul Ukrainy w Gdańsku, Pan Andrzej Żubrys- Przewodniczący Rady Seniorów w Gdańsku, Pan Maximilian Kieturakis- Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście, Pan Grzegorz Kryger – Zastępca Dyrektora ds. Edukacji WRS, Pan Jerzy Zaborowski – Dyrektor Gdańskiego Centrum Usług Wspólnych, Pani Elżbieta Krzemińska- Przewodnicząca Koła Związków Ukraińców w Polsce, Pan Tomasz Szturo- Zastępca Dyrektora ds. Edukacji i Zbiorów Muzeum II Wojny Światowej.  Byli z nami  także Pani Lilianna Płoszaj i Pan Józef Czerwiński-byli Dyrektorzy naszej szkoły. Odwiedzili nas   Pani Lucyna Maculewicz – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Gdańsku, Pani Katarzyna Michalska- Dyrektor Przedszkola nr 35 w Gdańsku, Pani  Elżbieta Krupa- Grabowska- Dyrektor LO nr 1 w Gdańsku.  Była z nami Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Danuta Podogrodzka- Oleńko oraz rodzice naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa , podarunki i udział w naszej uroczystości.  Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie świąteczne przedstawienia i kolędy. Orkiestra w składzie Michał Świątkowski- skrzypce, Szymon Ciszewski- wiolonczela, Radosław Klajna- akordeon, Adrianna Paliwoda- fortepian zagrała świąteczne utwory.

Wspólnie celebrowaliśmy zrealizowany Budżet Obywatelski , dzięki któremu otrzymaliśmy m.in. piękną scenę, projektor, mobilny zestaw nagłaśniający, instrumenty muzyczne, stoły do tenisa i gier planszowych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy przyjaciołom naszej szkoły za oddane na nas głosy, za wspieranie naszej działalności i zapraszamy do dalszej współpracy.

Anna Listewnik

Dyrektor SP57 im. gen. Wł. Andersa