Na dzisiejszych zajęciach klasa 1a realizowała projekt zorganizowany przez Uniwersytet Dzieci. Tematem przewodnim były figury geometryczne wokół nas. Na początku uczniowie poszukiwali figur w otoczeniu. Okazało się, że świat bez nich nie byłby już taki sam. Podzieleni na mniejsze zespoły uczniowie mieli za zadanie ułożyć z dostępnych materiałów - sznurek, zapałki, wykałaczki, słomki- wylosowane figury geometryczne.
W dalszej kolejności, uczniowie po jednej stronie wydrukowanej na kartce figury ułożyli taką samą figurę tylko mniejszą, a po drugiej– większą. Kolejnym zadaniem było ułożenie wylosowanych figur z własnych ciał oraz mniejszej od tej utworzonej przed chwilą.
Na zakończenie uczniowie wykonali rysunek, przy użyciu wcześniej przygotowanych, wspólnie z rodzicami, stempli z ziemniaka.