Woda, napoje, soki; Nawet mleko czy kawa rozpuszczalna mają teraz zakrętki ! A kosmetyki ? Nakrętka po szamponie, dezodorancie, kremie… Można wyliczać w nieskończoność. Pełno wszędzie nakrętek, a to nic innego niż plastik tak szkodliwy dla środowiska. Można jednak spojrzeć na to z drugiej strony ! W jaki sposób wykorzystać plastikowe zakrętki, aby zrobić dobry uczynek ? Zbiórka nakrętek na potrzebny sprzęt !!! W ten sposób chronimy środowisko i przyczyniamy się do pomocy potrzebującym. Nakrętki zbiera się bardzo szybko, a satysfakcja z tego, że zrobiliśmy coś dobrego jest BEZCENNA!

Wy też spróbujcie! Wystarczy, że będziecie wrzucać nakrętki po napojach, mleku, środkach czystości czy  kosmetykach (Uwaga! Nie mogą być zabrudzone) do naszego szkolnego oznakowanego pojemnika na nakrętki. Stoi na parterze obok schodów. Niech nakrętkowy szał będzie z Wami !!!

Postanowiliśmy wspomóc w zbieraniu nakrętek Dom im. J. Korczaka w Gdańsku (Gdańska Fundacja Korczaka).

Dochody uzyskane ze sprzedaży zebranych nakrętek przeznaczą na zakup auta specjalnie przystosowanego do przewozu niepełnosprawnych dzieci. Taki zakup bardzo przyda się w codziennej organizacji zajęć w placówce. Dzięki wielu sponsorom i darczyńcom dzieci mogą korzystać z różnych atrakcji, jednak wszędzie tam trzeba dojechać.

ZAPRASZAMY !!!