13 października 2016 r. w czwartek, z okazji dnia Edukacji Narodowej uczciliśmy pamięć pomordowanych nauczycieli w czasie II wojny światowej (w latach 1939- 1945) w b. Wolnym Mieście Gdańsku.

Uroczystość jak co roku, zorganizowana została przez Oddział ZNP w Gdańsku i  odbyła się przy płycie upamiętniającej to wydarzenie, a znajdującej się przy ul. Wałowej na terenie należącym do  schroniska młodzieżowego.

Swoją obecnością zaszczycili  również przedstawiciele władz miasta, kuratorium, poradni, związków zawodowych, nauczyciele czynni i emerytowani obok  licznie przybyłych uczniów z gdańskich szkół z pocztami sztandarowymi. Wspaniały występ chóru ze szkoły na Morenie, oraz instrumentalistów ze szkoły muzycznej dodał wartości artystycznej tak podniosłemu wydarzeniu. Tradycyjnie nauczyciele z naszej szkoły przy wsparciu pani dyrektor Anny Listewnik przygotowali nagłośnienie, zaś teren (we współpracy z dwojgiem nauczycieli z innych szkół). Poczet sztandarowy pod opieką p. Marzeny Szymczak godnie nas reprezentował.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

Mariola Ataman-Mańkowska