Nasza szkoła na lekcjach zajęć z komputerami wdraża pilotażowy projekt Internet i Media Dzieci. Zobacz więcej: imediakids.eu.  Zaskakująco szybki rozwój technologii sieciowych i mobilnych doprowadził do tego, że większość dzieci i młodzieży nie tylko używa smartfonów lub tabletów dla dostępu do sieci, ale coraz częściej ten sposób ich obecności w sieci wygrywa z dostępem  za pomocą komputerów stacjonarnych lub laptopów.Stwarza to naszym dzieciom/uczniom nowe możliwości ale również wiąże się z nowymi zagrożeniami. Jeśli nasze dzieci już w tak dużym zakresie używają smartfonów musimy wspólnie, rodzice i nauczyciele, zadbać aby było to związane nie tylko z beztroską zabawą, ale miało też wpływ na ich pozytywny rozwój.