Pragniemy poinformować, że nasza szkoła SP 57 przystąpiła do Budżetu Obywatelskiego. Nasz projekt ma nr 15. Celem projektu jest budowa zadaszenia profesjonalnej sceny teatralnej, którą posiada szkoła. Będzie to wykonanie konstrukcji stalowej w formie szklanej. Dotychczas na scenie odbywały się występy tylko w okresie letnim i bezdeszczowym. Zadaszenie sceny pozwoli na realizację wydarzeń kulturalno-edukacyjnych dla całej społeczności szkolnej i lokalnej przez cały rok. Od wielu lat nasza praca ukierunkowana jest na rozwijanie zdolności i talentów każdego ucznia. Stąd pomysł, aby scena funkcjonowała przez cały rok. David Lewis stwierdził: „Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną wybitną inteligencją i zadatkami na rozwijanie wielkiej twórczości oraz dużym talentem społecznym”. Kierując się tym stwierdzeniem dążymy do tego, aby wszystkie dzieci, miały możliwość rozwijania zainteresowań i odkrywania swoich pasji. Ważne jest, aby stworzyć im tylko możliwości do maksymalnego rozwoju.