28 września kl. "0" wybrała się do Ośrodka Kultury Morskiej na lekcję muzealną "Budujemy eko-portBudujemy eko-portBudujemy eko-portBudujemy eko-port". Zajęcia przybliżyły dzieciom zagadnienia związane z portem. Co to jest port i co się w nim znajduje? Kto pracuje w porcie? Jakie statki wpływają do portu? Dzieci w grupach zbudowały wspólną makietę portu z drewnianych klocków, uzupełniły port ekologicznymi, tekturowymi latarniami, kontenerami i zbudowały falochron. Przekonały się jak łatwo zbudować "coś z niczego". Druga część zajęć odbyła się na sali interaktywnej, gdzie była możliwość sterowania statkami, ładowania towaru na statek, przebrania się w strój marynarza lub pirata, budowania z klocków, itp.