Uczniowie klasy pierwszej mieli okazję uczcić Dzień Zwierząt Domowych w wyjątkowy sposób. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych zwierzakach i dzieliliśmy się informacjami na ich temat. Potem przystąpiliśmy do różnorodnych zadań. Pierwszym było wycinanie chomika, co pozwoliło nam doskonalić naszą percepcję wzrokowo-ruchową. Następnie wykonywaliśmy zwierzęta z plasteliny. Nie zapomnieliśmy także o matematyce! Karmiliśmy naszego szkolnego króliczka marchewkami, na których były liczby. Wykonując tę czynność, ćwiczyliśmy podstawowe działania matematyczne. Gra w psie menory sprawiła, że musieliśmy skupić się na odnajdywaniu pasujących par, co było świetnym treningiem dla naszej uwagi. Dzień Zwierząt Domowych okazał się nie tylko zabawą, ale także cenną lekcją o zwierzętach i naszej odpowiedzialności za ich dobro. Była to wspaniała okazja do nauki przez zabawę, którą z pewnością będziemy pamiętać przez długi czas.