Żyjemy w czasach powszechnie dostępnego Internetu. Nasi uczniowie już nie pamiętają czasów, kiedy nie był on dostępny. Świetnie i intuicyjne wykorzystują go też do zabawy i rozrywki. Jednym z podstawowych wyzwań współczesnej edukacji jest wychowanie do samodzielności w poznaniu i działaniu oraz kreatywności. Dlatego obecnie zajęcia z komputerem coraz bardziej mają wymiar wychowawczy a nie tylko techniczny.

Jest bardzo ważne, aby uczniowie nabyli umiejętności i łatwość wykorzystania wszystkich urządzeń komunikacyjnych, medialnych i sieciowych nie tylko dla rozrywki  i konsumpcji ale najbardziej dla swojego indywidaulnego, stałego rozwoju oraz wykorzystali je do konstruktywnej współpracy z innymi.

W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy w ramach przedmiotu ZAJĘCIA Z KOMPUTEREM  osobny dział tematyczny  o nazwie ZRÓB TO SAM.  Jest on elementem sieciowego wsparcia cyfrowej edukacji naszych uczniów na zajęciach komputerowych.  W dziale tym będziemy publikować ciekawe informacje związane z rozwojem KREATYWNOŚCI naszych młodych przyjaciół i równocześnie pokazywać jak wykorzystywać cyfrowe narzędzia dla wsparcia swojego rozwoju i swojej edukacji. Największą siłą internetu jest możliwość dzielenia się sobą i swoimi pomysłami oraz osiągnięciami. W uruchomionym dzisiaj  kąciku tematycznym: ZRÓB TO SAMmamy szansę wykorzytać takie zbiorowe doświadczenie jakim dysponuje nieformalna grupa cyfrowych nauczycieli EDUZMIENIACZY - Superbelfrzy RP do grona których należy autor tego działu.

Na początek opublikowałem w tym dziale podpowiedzi jak ZROBIĆ SAMEMU Adwentowy kalendarz,  Zobacz:   http://sp57gda.pl/netpanel/44-sp57-gdansk/dla-uczniow/zrob-to-sam/284-kalendarz-adwentowy 

Niebawem kolejne pomysły inspirujące kreatywność uczniów.
 

Uruchomiony dzisiaj dział tematyczny: JAK TO ZROBIĆ wpisuje się w tą największą moc sieci jaką jest możliwość wzajemnego współdzielenia się. Technologie i możliwości tak szybko się zmieniają, że dla nas wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli taka porcja informacji może być korzystna i konstruktywna.  

Wydaje się też, że my: rodzice i nauczyciele bardzo potrzebujemy takiego wsparcia, bo niebezpieczne jest i niewskazane aby nasze dzieci zostawały w sieci bez nas i bez naszej kontroli. Dzieci mają więcej czasu od rozdziców i nauczycieli na ,,bawienie się'' nowościami. Musimy w jakis sposób za nimi nadążać.
Problem ten nie jest nowy, ale coraz bardziej aktualny: 
http://szkola.interklasa.pl/corobiwsieci/about.html