W tym roku szkolnym wystartowały zajęcia kreatywne z języka hiszpańskiego. W dniu dzisiejszym tj. 27.09.2023r. uczniowie mieli okazję poznać bliżej postać Pabla Picassa, jednego z najbardziej znanych artystów na świecie. Urodzony w Hiszpanii, wszechstronny twórca, który zasłynął jako czołowy przedstawiciel kubizmu.
Zajęcia miały na celu zapoznać uczniów ze słownictwem kolorów, kształtów i części twarzy. Przedstawiona została historia twórcy a później uczniowie wyodrębnili cechy malarstwa kubistycznego na podstawie obserwacji dzieł autora. Głównym celem lekcji było stworzenie wyjątkowego portretu w pracy grupowej wykorzystując malarstwo artysty jako inspirację do własnej ekspresji plastycznej.
Wyszło pięknie! Jak mawiał Pablo Picasso:„Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie”.