21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Czy wiecie, że ta data nie jest przypadkowa? Nawiązuje ona do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Uczniowie naszej szkoły okazali solidarność z osobami z trisomią 21. włączyli się w akcje pokazujące akceptację i zrozumienie. Uczniowie naszej szkoły dają osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak zainteresowania i aprobaty. Wiemy, że nawet drobne gesty mają moc przezwyciężenia jakże krzywdzących stereotypów. Uśmiech, powitanie i zwykłe pytanie "co u Ciebie słychać" - w zupełności wystarczy.
Uczniowie naszej szkoły sprawiają, że dzień 21 marca jest świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre i pełne akceptacji.