Z powodu pandemii wirusa COVID-19 XVIII Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiosna w poezji” odbył się w tym roku w formie online. Uczestnicy nagrali przygotowane przez siebie utwory i przekazali je organizatorkom konkursu: p. H. Grzesik i p. M. Bindas.

W konkursie wzięło udział kilkunastu recytatorów. Byli to uczniowie z klas I – VII oraz grupy przedszkolnej. Uczestnicy zaprezentowali swój talent recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pracowali w ostatnim czasie, m.in. poprawną dykcję. Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: p. Grażyna Jamka, p. Mariola Nowakowska i p. Anna Oleńko.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów w czterech kategoriach wiekowych:

I kategoria - klasy 0-I

I miejsce - Igor Bośko, kl. I A

II miejsce - Zlata Shkurko, kl. I C

III miejsce - Antoni Makowski, kl. 0

II kategoria - klasy II-III

I miejsce - Kinga Cieszyńska, kl. III B

II miejsce - Julia Grabusiewicz, kl. III B

III miejsce - Marta Hoffmann, kl. II B

III kategoria - klasy IV-VI

I miejsce - Gracjan Sochacki, kl. VI B

III miejsce - Marcel Bryguła, kl. IV A

wyróżnienie - Vitalina Shopsha, kl. IV A, Łukasz Chmielecki, kl. VI B

IV kategoria - klasy VII-VIII

II miejsce – Magdalena Błyżniuk , kl. VIII B

wyróżnienie - Dominik Dębski, kl. VIII A

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!