W naszej przestronnej bibliotece szkolnej chętnie spędzają czas zarówno uczniowie młodsi, jak i starsi. Oferujemy naszym czytelnikom bogaty księgozbiór szkolny, systematycznie powiększany poprzez udział w różnych projektach i zaangażowaniu rodziców (lektury, literatura piękna i popularno-naukowa, encyklopedie oraz słowniki). Do dyspozycji czytelników jest również telewizor. Biblioteka szkolna jest miejscem przyjaznym uczniom, rodzicom i nauczycielom i podejmuje szereg ciekawych działań kształtujących właściwe postawy czytelnicze:

• „Narodowe Czytanie”;
  • Maraton Czytelniczy;
  • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek - „Biblioteka - zwykłe, niezwykłe miejsce”;
  • Dzień Postaci z Bajek – „Poznajemy bohaterów baśni, bajek i bajeczek”; Dzień Postaci Literackich;
  • Dzień Kubusia Puchatka – „Kubuś i przyjaciele”;
  • Światowy Dzień Książki – „Książka mój przyjaciel”;
  • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom;
  • Miś Wojtek zaprasza na… - spotkania z przedszkolakami.

Biblioteka szkolna pełni rolę pomieszczenia reprezentacyjnego naszej szkoły, w którym odbywają się różne spotkania i łączenia online.